Zamów przez telefon: +48 576 142 509

Darmowa dostawa od 200 zł

Zioła na pamięć i koncentrację – działają?

Zioła na pamięć i koncentrację cieszą się sporym zainteresowaniem zarówno wśród seniorów, jak i młodych osób. Wiele osób zastanawia się jednak, czy takie zioła rzeczywiście działają. Warto byłoby więc przyjrzeć się ich właściwościom.

Czy zioła na pamięć i koncentrację warto pić?

Okazuje się, że zioła na pamięć i koncentrację mogą naprawdę przynieść szereg korzyści. Przede wszystkim usprawniają pracę mózgu i niwelują uczucie wyczerpania. Mogą nie tylko złagodzić zaburzenia pamięci, ale również zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia. Poprawiają też zdolność do utrzymywania uwagi.

Kiedy warto pić zioła na pamięć i koncentrację? Efekty
 • Konieczność przyswojenia dużych ilości informacji.
 • Problemy ze skupieniem uwagi.
 • Lekkie zaburzenia pamięci.
 • Lepsze odtwarzanie śladu pamięciowego.
 • Łatwiejsze kojarzenie informacji.
 • Większa zdolność do wytężonej pracy umysłowej.
Lorem Vit Pamieć i Koncentracja

LOREM VIT PAMIĘĆ I KONCENTRACJA
NAPARY ZIOŁOWE UŻYTECZNE PODCZAS INTENSYWNEJ NAUKI

Wsparcie w postaci naparów ziołowych warto wypróbować szczególnie w okresach intensywnej nauki, na przykład przed egzaminami. Również osoby starsze, chcące zachować sprawność intelektualną, powinny się zainteresować tym, co mają do zaoferowania zioła.

Zioła na pamięć

Zioła na pamięć przede wszystkim warto pić regularnie. Takie stosowanie mieszanki/ziół sprawi, że Twój umysł będzie lepiej myślał, dzięki czemu też praca umysłowa będzie lżejsza i efektywniejsza.

Jakie zioła na pamięć warto pić? Szczególny wpływ na lepszą pamięć mają takie zioła, jak miłorząb japoński, korzeń eleuterokoka kolczastego oraz ziarno kozieradki. Dzięki zastosowaniu tych ziół w mieszance, ich działanie jest o wiele silniejsze niż gdyby stosować tylko jedno z nich. Oddziaływanie na pamięć jest szczególnie ważne dla osób starszych, lecz nie tylko, ponieważ każdy człowiek doświadcza przemęczenia, stresu, co odbija się nieodwracalnie na układzie nerwowym.

Warto jednak zwrócić uwagę na proporcje i dawki poszczególnych ziół, jakie można przyjąć w ciągu jednego dnia. Jeśli nie jesteśmy pewni tych proporcji – najlepiej będzie skorzystać z gotowych mieszanek ziół na pamięć, które mają dobrze dobrane składniki oraz proporcje ustalone przez specjalistów w tej dziedzinie.

Zioła na koncentrację

Zioła na koncentrację warto pomieszać, aby miały lepsze działanie. Dzięki zastosowaniu odpowiednich proporcji mieszanki ziołowej, a szczególnie korzeni: żeń-szenia, ashwagandhy i różeńca górskiego, pomagają zwiększyć koncentrację umysłu. Pijąc systematycznie te zioła z mieszanką łatwo można poprawić swoje codzienne funkcjonowanie. Co ważne, mózg łatwiej radzi sobie też ze stresem i zmęczeniem. Takie działanie jest stricte związane z koncentracją uwagi. Warto zwrócić na to uwagę szczególnie u osób uczących się i przygotowujących do egzaminów, a także osób wykonujących rodzaj pracy wymagający dużego skupienia.

Podczas wyboru mieszanek ziołowych na koncentrację warto zwrócić uwagę, czy mieszanka nie zawiera ziół, które mogą wchodzić w reakcję z lekami przyjmowanymi przez nas. Jeśli będziemy mieli jakiekolwiek wątpliwości – najlepiej dopytać lekarza o ewentualne interakcje ziół z lekami.

Lorem Vit - Pamiec i Koncentracja ziola na koncentracjeCzy zioła na pamięć i koncentrację rzeczywiście działają?

Zioła są skuteczne, trzeba jednak mieć na uwadze to, że nawet najlepsze zioła na pamięć i koncentrację nie pokonają problemu od razu. Ważne jest to, aby systematycznie po nie sięgać. Ponadto zawsze skuteczniejsza jest profilaktyka niż likwidacja istniejących już problemów. Musimy też wiedzieć, jakie zioła na pamięć i koncentrację warto zastosować.

Dobre zioła na pamięć i koncentrację – jakim gatunkom zaufać?

Dobre zioła na pamięć i koncentrację to te, które w zauważalny sposób poprawiają nasze codzienne funkcjonowanie.

Można do nich zaliczyć:

 • korzeń żeń-szenia syberyjskiego – wspomaga pracę mózgu, poprzez usprawnienie krążenia. Podwyższa też odporność na stres i zwalcza uczucie zmęczenia. Dzięki temu ułatwia naukę i zapamiętywanie informacji,
 • liść miłorzębu japońskiego – wpływa korzystnie na naczynia krwionośne, co sprawia, że komórki są lepiej dotlenione i odżywione. Chroni je przed działaniem wolnych rodników. Tym samym zwiększa zdolność do uczenia się i zapamiętywania,
 • ziarno kozieradki – zawiera wiele cennych substancji, które zapobiegają problemom z pamięcią i koncentracją. Przyczynia się usprawnienia regeneracji komórek nerwowych oraz powstawania połączeń między nimi,
 • korzeń różeńca górskiego – zwiększa funkcje poznawcze i wzmacnia pamięć. Według badań może spowalniać rozwój chorób neurodegeneracyjnych. Obniża uczucie senności i zmęczenia. Poprawia nastrój i zwiększa motywację do nauki,
 • korzeń ashwagandhy – polepsza koncentrację oraz pobudza procesy zapamiętywania. Redukuje negatywne skutki stresu. Badania wskazują na obiecujące działanie ashwagandhy w walce z chorobą Alzheimera.

Najlepsze zioła na pamięć i koncentrację kupisz w mieszankach.

Najlepsze zioła na pamięć i koncentrację to te, które są dostępne w formie mieszanek. Dlaczego?

loremvit-minMieszanki ziół charakteryzują się wszechstronnym działaniem. Pojedynczo stosowane zioła mają natomiast działanie bardziej wybiórcze i oczywiście słabsze, niż działanie kilku połączonych ziółmówi Marcin Bielonko ze sklepu loremvit.pl

Przykładem dobrze skomponowanej mieszanki jest Lorem Vit. Można znaleźć w niej wszystkie wyżej polecane zioła na pamięć i koncentrację, dzięki czemu kompleksowo wpływa na poprawienie zdolności poznawczych.

OpiniaPiję zioła Lorem Vit już przez trzy tygodnie. Działają, łatwiej mi siąść do nauki i więcej zapamiętuję. Mam też lepsze samopoczuciepisze pani Aneta z Ełku

Podsumowanie

Zioła na pamięć i koncentrację mogą być pomocne. Zwłaszcza jeśli stosujemy je w formie mieszanek. Istnieje co najmniej kilka gatunków ziół, które mogą zapobiec rozwojowi problemów z pamięcią i skupieniem uwagi, a także zniwelować te, które już się pojawiły. Efekty stosowania ziół nie są widoczne od razu, jednak warto zachować cierpliwość, aby skorzystać z ich dobroczynnego działania.

Lorem Vit Pamieć i Koncentracja

LOREM VIT PAMIĘĆ I KONCENTRACJA
NAPARY ZIOŁOWE UŻYTECZNE PODCZAS INTENSYWNEJ NAUKI

FAQ

1. Jakie zioła na pamięć i koncentrację warto stosować w okresie wytężonej nauki?

Warto sięgać wtedy po napary ziołowe z np. żeń-szenia syberyjskiego, kozieradki, miłorzębu japońskiego (najlepiej stosować mieszanki tych ziół – jak Lorem Vit). Ich działanie, oprócz usprawniania procesów poznawczych, pomoże też zapanować nad stresem.

2. Jakie zioła na pamięć i koncentrację są szczególnie polecane osobom starszym?

Polecane zioła na pamięć i koncentrację dla osób starszych to przede wszystkim: różeniec górski, ashwagandha i miłorząb japoński. Są to zioła o właściwościach poprawiających krążenie mózgowe i silnie antyoksydacyjnych, a jak wskazują niektóre badania, mogą chronić przed demencją oraz innymi chorobami neurodegeneracyjnymi.

3. Kiedy można zaobserwować działanie ziół na pamięć i koncentrację?

Poprawa jest widoczna już po kilku tygodniach regularnego picia ziół. Czasami nawet wcześniej – każdy przypadek problemów z pamięcią jest bowiem inny.


Bibliografia

1. Sarwa A: Wielki leksykon roślin leczniczych. Wyd. Książka i Wiedza, Warszawa 2005
2. Brown R, Gerbarg P, Ramazanov Z: Rhodiola rosea: A phytomedicinal overview [w:] Herbal. Gram. 2002; 56: 40–52
3. Borkowski B: Żeń-szeń syberyjski [w:] Wiadomości Zielarskie 1995; 37: 07-08

5 comments

 1. Margaretka

  Zaczęłam pić w czasie nauki do sesji i kolokwiów 😀 Zawsze zawsze warto spróbować wszystkich sposobów by zapamiętać sesję poprzednią zdałam z wynikiem 6-0 dla mnie 😀 Serio czuję jakbym się mogła lepiej skupić w czasie czytania notatek xD Piję lorem vit na pamięć i koncentrację od tamtej pory i przygotowuję się do sesji letniej 😀

  1. gratulacje ja szukam czegos dla siebie do pracy bo kawy nie lubie pic i energetykow tez

 2. Mniej się po tych ziołach na pamięć i koncentracje rozpraszam w pracy więc ok

 3. Niedawno zakupiłem te zioła na pamięć i koncentracje dla siebie i jak na razie jestem zadowolony. Jak już zacznę jakieś zadanie to je robię i nie tracę uwagi na inne rzeczy.

 4. kupiłam dla mamy bo nie jest źle z jej pamięcią, ale zawsze warto wspomagać umysł 🙂 nie może innych rzeczy pić bo ciśnienie jej skacze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© LoremVit.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone!