Zamów przez telefon: +48 576 142 509

Darmowa dostawa od 200 zł

Herbata na włosy – poznaj korzyści!

Herbaty na porost włosów to metoda, która jest stosowana od wielu lat, aby poprawić kondycję oraz pobudzić cebulki włosa do wzrostu. Osoby, którym zależy na swojej fryzurze i pragną, aby ich włosy były i zdrowe, powinny dowiedzieć się, jakie herbaty pić na włosy i włączyć je do swojej diety.

Poniższa tabela przedstawia zioła na włosy, które najczęściej polecane są przy wypadaniu:

Zioło Działanie
Liść pokrzywy Zawarte witaminy, żelazo i krzem, przyspieszają porost włosów i sprawiają, że włosy rosną mocniejsze i mają zdrowy błysk.
Ziele wierzbownicy drobnokwiatowej Bogata we flawonoidy i fitosterole, dzięki czemu reguluje gospodarkę hormonalną, zapobiegając nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry głowy i łysieniu.
Ziarno kozieradki Zawiera witaminy, kwas foliowy i żelazo, dzięki czemu wzmacnia organizm, a tym samym ogranicza wypadanie włosów.
Owoc palmy sabałowej W swoim składzie zawiera fitosterole i kwasy tłuszczowe, które ograniczają wypadanie włosów.
Skrzyp Zawiera krzemionkę, która jest źródłem łatwo przyswajalnego krzemu, dzięki czemu działa regenerująco i wzmacniająco na włosy.
Tatarak Bogaty w sole mineralne, które wzmacniają włosy i ograniczają ich łamanie.
Łopian Zawiera fitosterole i białka, które działają regenerująco i wzmacniają na włosy, a także sprzyja pobudzeniu wzrostu włosa.
Lorem Vit Mocne Włosy

LOREM VIT MOCNE WŁOSY
ZIOŁA NA MOCNE WŁOSY

Herbata na porost włosów – dlaczego warto pić?

lorem vit mocne wlosy - mieszankaHerbata na porost włosów wzmacnia cały organizm i dostarcza wielu substancji odżywczych. Wzmacniają organizm, dzięki czemu umożliwiają wzrost mocnych i widocznie zdrowych włosów. Działanie wykazuje już czarna herbata na włosy — efekty zwykle objawiają się szybszym wzrostem włosów. Ze względu na dużą zawartość żelaza, również polecana jest zielona herbata — na włosy działa wzmacniająco i ogranicza ich wypadanie. Jednak dużo lepsze działania wykazują herbaty specjalnie temu dedykowane.

Herbaty na włosy – czy działają?

Herbaty na  włosy nie bez powodu cieszą się tak dużą popularnością. Jedna z najpopularniejszych to herbata z pokrzywy na włosy, która dzięki dużej zawartości żelaza, wzmacnia cebulki włosa i pozwala jej na szybsze wejście w fazę wzrostu. Nieco inne działanie wykazuje herbata ze skrzypu na włosy, która zawiera krzemionkę, dzięki czemu uzupełnia zawartość krzemu we włosie, tym samym je wzmacniając. Działanie herbat ziołowych na włosy jest kompleksowe, ponieważ dochodzi do jednoczesnego wzmocnienia i stymulacji porostu nowych włosów, a także wydłużenia ich cyklu wzrostu, co powoduje zmniejszone wypadanie włosów.

Mieszanki ziołowe – dlaczego warto je stosować?

Mieszanki ziół najczęściej zawierają w swoim składzie czyste zioła, bez żadnych dodatków. Tym samym ich działanie jest mocniejsze i ukierunkowane konkretne potrzeby, a efekty mogą zostać prędzej dostrzeżone.

Na jakie mieszanki ziół warto zwrócić uwagę?

Wśród mieszanek ziołowych wyróżnia się Lorem Vit Mocne Włosy. W swoim składzie zawiera liść pokrzywy, ziarno kozieradki, ziele wierzbownicy drobnokwiatowej i owoc plamy sabałowej, dzięki czemu wykazuje kompleksowe działanie na kilku płaszczyznach. Ogranicza wypadanie włosów i stymuluje mieszki włosowe do wzrostu, działa przeciwłojotokowo.

Zaleca się spożywanie dwóch herbat dziennie. Napar należy przygotować zalewając 1 łyżeczkę produktu wrzącą wodą. Zioła zaparzać przez 10-15 minut pod przykryciem.

Lorem Vit Mocne Włosy

LOREM VIT MOCNE WŁOSY
ZIOŁA NA MOCNE WŁOSY

FAQ – Często zadawane pytania

1. Czy herbata przeciw wypadaniu włosów działa?

Herbata na wypadanie włosów działa poprzez uzupełnienie niedoborów substancji odżywczych, przez co dochodzi do ograniczenia wypadania włosów.

2. Czy herbaty ziołowe są bezpieczne?

Herbaty ziołowe mają naturalne składy, jednak mogą wywoływać reakcje alergiczne i osób uczulonych bądź wchodzić w interakcje z lekami.

3. Po jakim czasie widoczne są efekty?

Pierwsze efekty działania herbaty na porost włosów widoczne są zwykle po 3-4 tygodniach regularnego picia naparu.


Bibliografia:

1. Fritz H., Seely D., Kennedy D. A. i in., Green tea and lung cancer: a systematic review, Integr Cancer Ther, 2013, Jurgens T. M., Whelan 2. A. M. i in., Green tea for weight loss and weight maintenance in overweight or obese adults, Cochrane Database Syst Rev, 2012, Khalesi 3. S., Sun J. i in., Green tea catechins and blood pressure: a systematic review and meta-analysis of randomized controlled trials, Eur J Nutr, 2014,

3 comments

  1. po tym covidzie to mi tak wypadają włosy że nie wiem co. taka herbata na włosy jest coś w stanie zrobić?

    1. Mi lorem vit pomógł.
      Chwile to trwało, ale pomógł.

  2. Ja tak po karmieniu straciłam strasznie dużo włosów. Po tym jak tylko odstawiłam młodego od piersi to zaczęłam szukać tego co mi pomoże. Przeszłam wieeele różnych szamponów, płynów, tabletek i ziółek. Obecnie najlepsze efekty widzę po tym jak od 3 miesięcy stosuję delpos i też piję napary ziołowe. Herbata na włosy to nic nowego ale w tym przypadku i w takim zestawieniu widze poprawę i to sporą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© LoremVit.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone!