Zamów przez telefon: +48 576 142 509

Darmowa dostawa od 200 zł

Herbata na nerki – jak działa?

Herbata na nerki ma działanie moczopędne. Zawiera zioła, które oczyszczają nerki i drogi moczowe, wydalają toksyny, co zmniejsza obrzęki. Wspiera działanie nerek, a także leczenie chorób, przede wszystkim kamicy  nerkowej, a także zapalenia pęcherza czy stanów zapalnych dróg moczowych.

Herbaty na nerki - czy działają?

Herbaty na nerki wspomagają pracę nerek i ich ogólne funkcjonowanie. Wymagają jednak regularnego stosowania, ponieważ tylko ich długotrwałe stosowanie przynosi najlepsze rezultaty. Poniższa tabela przedstawia zioła na nerki, które mogą pomóc:

Nazwa Działanie
liść brzozy przyspiesza produkcję moczu i potu. Wspiera leczenie zapalenia pęcherza, cewki moczowej, chorób nerek. Wspomaga leczenie kamicy nerkowej,
liść mącznicy lekarskiej zawiera glikozydy fenolowe, które wspomagają uwalnianie związków bakteriobójczych, a także kwasy organiczne. Liść stosowany jest przy zapaleniach dróg moczowych, kamicy nerkowej, moczeniach nocnych, jak i innych schorzeniach związanych z układem moczowym
liść pokrzywy jest źródłem witamin i minerałów, dlatego wspiera działanie całego organizmu, w tym układu moczowego. Jest szczególnie istotny w leczeniu nerek, ponieważ ma właściwości moczopędne, co wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn
liść mniszka lekarskiego ma właściwości moczopędne oraz przeczyszczające. Wspomaga działanie nerek pobudza do działania). Przyspiesza usuwaniu toksyn, nadmiaru jonów sodu i potasu,
zielona herbata wspiera prawidłowe działanie układu moczowego, przyspieszając wydalenie moczu i toksyn
krwawnik zawiera dużo witamin i minerałów. Wykazuje właściwości przeciwzapalne, odkażające i regenerujące,
kwiat lipy wykazuje właściwości przeciwzapalne
Lorem Vit Nerki

LOREM VIT NERKI
ZIOŁA WSPOMAGAJĄCE PRACĘ NEREK

Jaka herbata na nerki będzie najlepsza?

Jaka herbata na nerki? Przede wszystkim warto wybierać gotowe mieszanki, które zapewniają kompleksowe działanie za sprawą bogatego składu i wzajemnie uzupełniających się właściwości leczniczych. Warto także zwrócić uwagę na stężenie poszczególnych składników. Dzięki temu herbata ziołowa na nerki może być jeszcze bardziej skuteczna.

Lorem Vit - Nerki - ziola na uklad moczowyPolecaną herbatką jest mieszanka ziołowa Lorem Vit Nerki, która wspiera nerki i drogi moczowe. Pomaga je oczyścić, dlatego polecana jest osobom cierpiącym na kamicę nerkową lub nawracające infekcje dróg moczowych. Zawiera 4 zioła

 • liść brzozy brodawkowatej – posiada właściwości moczopędne i odtruwające.
 • liść mącznicy lekarskiej – charakteryzuje się silnym działaniem przeciwbakteryjnym, ściągającym i przeciwzapalnym.
 • liść pokrzywy zwyczajnej – działa moczopędnie i przeciwbakteryjnie.
 • liść mniszka lekarskiego – stymuluje funkcje nerek. Działa moczopędnie i przeciwzapalnie.

Podsumowanie

Zielona herbata na nerki to jeden z najbardziej popularnych wybór w leczeniu układu moczowego. Warto jednak podkreślić, że każda herbata na oczyszczenie nerek powinna być stosowana regularnie. Jaka herbata najlepsza na nerki? Specjaliści polecają mieszanki ziołowe, które zawierają starannie skomponowany skład. Warto także pamiętać, że herbata na nerki i układ moczowy może mieć określone przeciwwskazania dlatego należy je wykluczyć przed rozpoczęciem kuracji, dokładnie zapoznając się z ulotką dołączoną do opakowania.

FAQ

1. Czy herbata na nerki przeznaczona jest do długotrwałego użytkowania?

Kuracja ziołami ma określony czas trwania. Nadmierne spożycie ziół może mieć negatywne konsekwencje, dlatego przed kuracją należy dokładnie zapoznać się z instrukcją.

2. Jak przygotować herbatę na nerki?

Wszystkie zioła należy zaparzać na podstawie instrukcji dołączonej do opakowania. Najczęściej należy zalać wrzątkiem ok. 2-3 łyżek suszu i odczekać kilkanaście minut do momentu zaparzenia. Napar należy pozostawić pod przykryciem na około kwadrans, a następnie wypić. W zależności od wskazań producenta napar można pić nawet kilka razy na dobę.

3. Jak kupić herbatę na nerki?

Zioła na nerki są dostępne w wielu miejscach, w tym w sklepach zielarskich i aptekach, a także w wybranych sklepach spożywczych. Dostępne są także w sklepach internetowych. Niezależnie od formy zakupów, należy dokładnie zapoznać się ze składem mieszanki i jej działaniem na nerki.


Bibliografia:

1. Król E., Rutkowski R., Przewlekła choroba nerek – klasyfikacja, epidemiologia i diagnostyka. Forum Nefrologiczne, 2008, 1, 1: 1–6.

4 comments

 1. nigdy nie brałam żadnych ziółek do picia na nerki, ale dla usunięcia toksyn bym nawet wypróbowała tej mieszanki. podobno raz w czasie się powinno usunąć toksyny.

 2. takie stosowanie na infekcje coś zdziała?
  może ktoś coś wie na ten temat?

  1. Stosowałam Lorem Vit razem z Furaginą. Zapalenie pęcherza mi przeszło. Musiałam przeziębić pęcherz bo już czasem jest dość jesiennie i zaczęłam używać z powodzeniem.

 3. Mojemu mężowi ta herbata na nerki bardzo pomogła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© LoremVit.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone!