Zamów przez telefon: +48 576 142 509

Darmowa dostawa od 200 zł

Zioła na menopauzę – sprawdź, dlaczego warto je stosować

Zioła na menopauzę cieszą się sporym zainteresowaniem wśród przedstawicielek płci pięknej w średnim wieku. Objawy przekwitania potrafią być wyjątkowo uciążliwe, dlatego zdecydowana większość kobiet chce jak najszybciej się ich pozbyć i szuka skutecznego rozwiązania na klimakterium. Jakie zioła na menopauzę warto stosować, aby rzeczywiście sobie pomóc?

Dlaczego zioła na menopauzę warto pić?

Zioła na menopauzę są jednym z najczęściej wybieranych sposobów na złagodzenie objawów klimakterium. Napary z ziół są skuteczne, pomagają niwelować nawet najbardziej uciążliwe objawy przekwitania. Zioła na menopauzę są również metodą bezpieczną, o ile nie mamy uczulenia na stosowany gatunek roślin. Ponadto zioła są stosunkowo tanie i łatwo dostępne. Niektóre można zebrać samodzielnie, a niemal wszystkie dostępne są w sklepach zielarskich oraz aptekach. Poniższa tabela przedstawia krótko najpopularniejsze z metod stosowanych przez kobiety w okresie przekwitania w tym także zioła na menopauzę.

Sposoby na menopauzę
Metoda Zalety i wady
Hormonalna terapia zastępcza Duża skuteczność, ale i ryzyko działań niepożądanych, m.in. rak sutka, udar mózgu, choroba niedokrwienna (zwłaszcza przy długim stosowaniu).
Zioła/ Mieszanki ziołowe
Naturalne rozwiązanie, optymalna skuteczność, a jednocześnie wysokie bezpieczeństwo stosowania.
Aktywność fizyczna W naturalny sposób poprawia nastrój, dzięki wydzielaniu się endorfin, pomaga również rozładować stres, nie rozwiązuje jednak pozostałych dolegliwości menopauzalnych. Stosowanie tej metody zależy w dużej mierze od kondycji fizycznej oraz istnienia przeciwwskazań zdrowotnych do danego typu aktywności.
Relaksacja, joga Ćwiczenia relaksacyjne znoszą uczucie rozdrażnienia i napięcia oraz pomagają w odzyskaniu równowagi emocjonalnej, nie działają natomiast na inne objawy klimakterium.
Lorem Vit Menopauza

LOREM VIT MENOPAUZA
ZIOŁA DLA KOBIET DOJRZAŁYCH

Zioła łagodzące objawy menopauzy – czy naprawdę działają?

Zioła łagodzące objawy menopauzy naprawdę skutecznie działają. Pomagają pozbyć się wielu uciążliwych dolegliwości towarzyszących przekwitaniu. Mowa tu przede wszystkim o bólach głowy, gwałtownych zmianach nastroju czy uderzeniach gorąca. Trzeba jednak pamiętać o tym, że u każdej kobiety menopauza przebiega nieco inaczej. Niektórym paniom, zioła pomogą w pozbyciu się wszystkich dolegliwości. Innym mogą pomóc jedynie w zlikwidowaniu paru najistotniejszych. Warto więc obserwować to, jak nasz organizm reaguje na stosowane zioła na menopauzę.

loremvit-minZioła na menopauzę mają wiele zwolenniczek, jako metoda naturalna, niepowodująca skutków ubocznych i przede wszystkim skuteczna. Warto jednak pamiętać, że stosowanie ziół nie zwalnia nas z dbałości o inne kwestie, które mają wpływ na przebieg okresu menopauzy. Zioła nie zastąpią prowadzenia zdrowego stylu życia, odpowiedniej diety, systematycznej aktywności fizycznej (dostosowanej do możliwości kobiety), a także higieny snumówi Marcin Bielonko ze sklepu loremvit.pl

Polecane zioła na menopauzę – poznaj ich właściwości

Polecane zioła na menopauzę to te, które działają najskuteczniej.

Warte polecenia są takie gatunki jak:

 • kwiat koniczyny czerwonej – w ziele tym znajdziemy cenne fitohormony, wykazujące działanie estrogenne, dzięki czemu koniczyna jest w stanie łagodzić uciążliwe objawy przekwitania, jak uderzenia gorąca, rozdrażnienie czy nocne poty. Zmniejsza też wypadanie włosów, wywołane nadmierną aktywnością androgenów w organizmie.
 • ziele serdecznika – charakteryzuje się zbawiennym wpływem na układ nerwowy, dzięki czemu łagodzi rozdrażnienie i niepokój, czyli objawy często towarzyszące kobietom w okresie menopauzy. Serdecznik działa również rozkurczowo oraz pomaga na takie problemy jak: kołatanie serca czy zbyt wysokie ciśnienie krwi. Zmniejsza też skłonności do powstawania zaparć i wzdęć.
 • kwiat i liście głogu – głóg ma działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie macicy, dróg moczowych i jelit. Ułatwia trawienie i pomaga obniżyć poziom trójglicerydów i złego cholesterolu. Zmniejsza też duszności i zawroty głowy. Ma pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Przeciwdziała arytmii i miażdżycy. Obniża ciśnienie.
 • ziele męczennicy – wykazuje działanie uspokajające, przeciwdepresyjne i przeciwlękowe. Ułatwia radzenie sobie ze stresem. Pomaga także w zasypianiu. Wspiera prawidłowy, długi sen, niweluje problem bezsenności.

Jeżeli zależy nam na tym, aby napary ziołowe były skuteczne, musimy popijać je systematycznie. Warto kierować się zaleceniami producenta mieszanki ziołowej, po którą sięgamy. Wówczas istnieje spora szansa na to, że fitoterapia okaże się skuteczna. Napary powinny być przyrządzane pod przykryciem. Warto pić je zawsze o tych samych porach dnia.

Zioła na menopauzęPoznaj mieszankę Lorem Vit Menopauza

Lorem Vit to skuteczne zioła na menopauzę w postaci mieszanki 4 różnych składników roślinnych: ziela serdecznika, liści i kwiatów głogu, ziela męczennicy oraz kwiatów koniczyny czerwonej. Takie połączenie, stosowane w odpowiednich proporcjach to skuteczne i kompleksowe rozwiązanie na objawy klimakterium, m.in.:

 • uderzenia gorąca,
 • wzmożone napięcie nerwowe,
 • zmienne nastroje,
 • zawroty głowy,
 • problemy ze snem,
 • poty nocne.

Zioła na menopauzę Lorem Vit – opinie klientów

Jestem bardzo zadowolona z mieszanki Lorem Vit, przyniosła mi dużą ulgę w objawach menopauzy. Już nie chodzę ciągle nabuzowana, prawie w ogóle nie mam uderzeń gorąca i mniej się pocę w nocymówi Pani Halina z Olsztyna

Zioła rzeczywiście są skuteczne i całkiem dobre w smaku. Polecam każdej kobiecie, która przechodzi przez ten ciężki okres w życiu. Po Lorem Vit Menopauza o wiele mniej się denerwuje i w końcu się wysypiam. Nie muszę już wstawać w nocy, żeby zmienić spoconą koszulęmówi Pani Ewa z Mławy

 

Zioła na menopauzę
Lorem Vit Menopauza – wygląd mieszanki

Czym wyróżnia się Lorem Vit Menopauza?

 • gotowe super foods (gotowa mieszanka, doskonale dobrane proporcje),
 • niski stopień rozdrobnienia (dzięki temu widzisz, co pijesz),
 • wyselekcjonowane zioła, najwyższa jakość,
 • odpowiedni dla wegetarian i wegan,
 • bez zbędnych dodatków.

Zioła na menopauzę – dlaczego gotowe mieszanki są najbardziej godne uwagi?

Zioła na menopauzę można pić wybiórczo, albo samemu połączyć kilka różnych suszy, ale stosowanie gotowej mieszanki jest oczywiście wygodniejsze. Samodzielne przygotowanie kompozycji ziół wymaga wiedzy i doświadczenia. Trzeba bowiem wiedzieć, jakie zioła można ze sobą połączyć oraz w jakich proporcjach je zastosować.

Mieszanki ziołowe charakteryzują się wszechstronnymi właściwościami, gdyż połączenie kilku składników zapewnia bardziej kompleksowe działanie Dzięki temu, możliwe jest pozbycie się wielu objawów przekwitania, a nie tylko niektórych z nich.

Wypróbuj gotową mieszankę ziołową Lorem Vit Menopauza

Zioła na menopauzę – podsumowanie

Zioła na menopauzę to naturalne rozwiązanie na objawy klimakterium. Są one bezpieczne, skuteczne i stosunkowo tanie. Pomocne gatunki to przede wszystkim koniczyna czerwona, serdecznik, męczennica i głóg. Najlepiej stosować je w formie gotowej mieszanki ziół. Zapewnią one wtedy bardziej skuteczne i kompleksowe działanie.

Lorem Vit Menopauza

LOREM VIT MENOPAUZA
ZIOŁA DLA KOBIET DOJRZAŁYCH

FAQ

1. Po jakim czasie zioła na menopauzę zaczną działać?

Dobre zioła na menopauzę, np. Lorem Vit Menopauza z pewnością pomogą załagodzić uciążliwe objawy klimakterium. Nie stanie się to jednak po wypiciu jednej filiżanki naparu. Efekty dostrzeżemy dopiero po kilku tygodniach codziennego stosowania ziół. U niektórych pań, objawy przekwitania zostaną dość szybko pokonane. U innych na satysfakcjonujące rezultaty będzie trzeba poczekać nieco dłużej.

2. Czy każda kobieta może pić zioła na menopauzę?

U części osób picie niektórych gatunków ziół może być niezalecane. Dlatego przed zastosowaniem naparu, należy upewnić się, czy nie dotyczą nas przeciwwskazania co do stosowania danego gatunku ziół. Zazwyczaj możliwe jest jednak znalezienie bezpiecznych ziół dla każdej kobiety. Jeśli mamy wątpliwości odnośnie konkretnego zioła, powinnyśmy skonsultować się z lekarzem lub doświadczonym zielarzem.

3. O czym należy pamiętać pijąc zioła na menopauzę?

Nawet najlepsze zioła na menopauzę nie przyniosą pozytywnych rezultatów, jeżeli nie będziemy stosować ich zgodnie z zaleceniami producenta. Warto pamiętać, że skuteczność ziół opiera się na długotrwałym i regularnym stosowaniu, dlatego niezwykle ważna jest systematyczność oraz nieprzerywanie terapii w momencie, gdy tylko zauważymy pierwsze efekty.


Bibliografia

1. Brończyk-Puzoń A., Piecha D. i wsp., Rola wybranych składników odżywczych diety u kobiet w okresie naturalnej menopauzy – przegląd piśmiennictwa, „Medycyna Ogólna i Nauki o Zdrowiu”, Tom 22, Nr 2, 2016
2. Drozd J., Wczoraj i dziś ziołolecznictwa, „Przegląd Medyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego i Narodowego Instytutu Leków w Warszawie”, Rzeszów 2/2012
3. Kiewlicz K., Rośliny zielarskie w gospodarstwie domowym, Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, 2017
4. Sobstyl M., Tkaczuk-Włach J. i wsp., Czy istnieje skuteczna alternatywa dla terapii hormonalnej w leczeniu objawów menopauzalnych?, „Przegląd menopauzalny”, 1/2013

7 comments

 1. Od kilku tygodni stosuje zioła na menopauzę lorem vit i te uderzenia gorąca są mniejsze. Smak typowo ziołowy.

  1. dopiero zamowilam z allegro ziola mamie jako prezent na urodziny.
   lubi rozne herbaty wiec mam nadzieje ze jej pomoze.
   oby bylo tak dobrze jak i u pani z efektami.

 2. ŻONIE BY SIE PRZYDALY TAKIE RZECZY BO PRZECHODZI MENOPAUZE

 3. mnie ciekawi czemu w sumie dopiero teraz się dowiaduję o mieszance ziolowej na menopauzę. już próbowałam tabletek ale jakoś ciężko mi po nich było na żołądku. jestem ciekawa tego lorem vit.

 4. Ja bardzo polecam poczytać o tych składnikach. Ciekawe rzeczy o nich piszą.

  1. urszula kletkiewicz

   widzialam duzo o nich na grupach ziolowych na facebooku bo ludzie piszo o ziolach tam i przestawiaja co na co dziala i te ziola na menopauze byly chyba nawet polecane.

 5. Dopiero testuje te zioła na menopauzę. Kupiłam w Auchanie i na razie są w porządku. Szkoda że nie są w torebkach ale mam zaparzacz to nie przeszkadzają mi one.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© LoremVit.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone!