Zamów przez telefon: +48 576 142 509

Darmowa dostawa od 200 zł

Zioła na nerki – poznaj najlepsze

Zioła na nerki są często polecane jako środki wspomagające leczenie dolegliwości związanych z układem moczowym. Te zaś są bardzo powszechne, warto więc już zawczasu pomyśleć o profilaktyce. Jakie zioła na nerki mogą rzeczywiście pomóc?

Kamica nerkowa
Czynniki ryzyka
 • geny,
 • brak ruchu,
 • nadwaga,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • cukrzyca
Środki zapobiegawcze
 • nawadnianie się,
 • picie ziół,
 • zbilansowana dieta,
 • aktywność fizyczna,
 • walka z nadwagą
Lorem Vit Nerki

LOREM VIT NERKI
ZIOŁA WSPOMAGAJĄCE PRACĘ NEREK

Zioła na nerki warto pić – dlaczego?

loremvit-minNerki oczyszczają organizm z toksyn, a ich rola w organizmie jest nie do przecenienia. Niestety, najczęstsza dolegliwość związana z kondycją nerek – kamica nerkowa – lubi powracać. Z tego względu bardzo ważna jest profilaktyka. Zioła na nerki mogą być skuteczną metodą, aby utrzymać te narządy w dobrej kondycjimówi Marcin Bielonko ze sklepu loremvit.pl

Choroby nerek bywają uwarunkowane genetycznie, przez co niektóre osoby mają do nich predyspozycje. Poza wzmacniającą organizm rutyną warto, aby sięgnęły także po zioła na nerki, które bardzo skutecznie mogą chronić cały układ moczowy przed wieloma dolegliwościami.

Lorem Vit - Nerki - ziola na uklad moczowyZioła mogą posiadać bardzo silne działanie, należy je więc stosować zgodnie z zaleceniami. Zioła na nerki posiadają najczęściej właściwości moczopędne i rozkurczowe, przez co wspomagają wypłukiwanie złogów tworzących się układzie moczowym. Aby przyniosły efekty, muszą być pite regularnie i odpowiednio często.

Jakie zioła na nerki wybrać?

Jakie są najlepsze zioła na nerki? W pierwszej kolejności należy wymienić:

 • liść brzozy – posiada wiele cennych substancji: flawonoidy, kwasy fenolowe, triterpeny, sole potasu i kwasy organiczne. Dzięki nim ma działanie moczopędne, przeciwzapalne i odkażające. Pomaga zwalczać infekcje dróg moczowych. Skuteczny jest też przy kamicy nerkowej, przyśpiesza wydalanie piasku i zapobiega formowaniu się kamieni,
 • liść mącznicy lekarskiej – dzięki glikozydom fenolowym oraz garbnikom, z powodzeniem wspomaga organizm w momencie zakażeń bakteryjnych i innych problemów z drogami moczowymi. Można go stosować profilaktycznie, aby zapobiegać nawrotom zapalenia pęcherza oraz kamieniom nerkowym,
 • liść pokrzywy – ma wszechstronne zastosowanie. Najczęściej stosuje się ją z powodu jej właściwości moczopędnych, saluretycznych i odkażających. Oczyszcza organizm z kwasu moczowego oraz chroni przed kamicą nerkową,
 • liść mniszka lekarskiego – zawiera wiele cennych substancji, m.in. kwasy fenolowe, flawonoidy i sole mineralne. Odtruwa organizm, działa przeciwzapalnie i moczopędnie. Z powodzeniem może być stosowany u osób z niewydolnością nerek i kamicą nerkową.

Czy warto stosować mieszanki ziół na nerki?

Zioła na nerki występują jako zioła jednoskładnikowe, a także w postaci mieszanek. Wybór jednego zioła, które będzie działało kompleksowo i wystarczająco silnie, jest trudny. Lepiej więc sięgnąć po mieszanki ziołowe, które składają się z kilku odpowiednio dobranych składników. Działanie takiej mieszanki będzie szersze i mocniejsze od działania pojedynczego zioła.

Przykładem dobrej mieszanki ziół na nerki jest Lorem Vit. Zawiera liście pokrzywy, brzozy, mniszka lekarskiego oraz mącznicy lekarskiej w odpowiednich proporcjach. Dzięki zastosowaniu tej mieszanki, można zadbać o nerki, zarówno wspierając ich funkcje podczas różnych dolegliwości, jak i profilaktycznie.

Zioła na nerki Lorem Vit piję od miesiąca. Są świetne, faktycznie lepiej się po nich czuję. Polecampisze pani Jolanta z Gniezna

Podsumowanie

Każdy, kto choć raz w życiu cierpiał z powodu ataku kamicy nerkowej wie, że o nerki warto dbać. Jako dobry sposób na profilaktykę bardzo często są polecane zioła na nerki takie, jak liść brzozy, liść mącznicy lekarskiej, liść pokrzywy, liść mniszka lekarskiego. Mogą być one stosowane również pomocniczo w przebiegu różnych chorób. Nie ulega wątpliwości, że dobre zioła na nerki mogą korzystnie wpłynąć nie tylko na same nerki, ale i na cały układ moczowy.

Lorem Vit Nerki

LOREM VIT NERKI
ZIOŁA WSPOMAGAJĄCE PRACĘ NEREK

FAQ

1. Jakie zioła na nerki naprawdę mogą pomóc?

Funkcje nerek doskonale wspomogą zioła działające moczopędnie, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie oraz rozkurczowo. Takimi właściwościami wyróżniają się zioła wchodzące w skład mieszanki Lorem Vit.

2. Czy zioła są skuteczne w przypadku kolki nerkowej?

W przypadku ataku kolki nerkowej bardzo często niezbędne są leki przeciwbólowe i rozkurczowe. Jeśli badania USG wykazują jedynie piasek lub niewielkie kamienie, można wypróbować właśnie zioła na nerki, które działają moczopędnie i pomagają wypłukać złogi.

3. W jaki sposób można dbać o zdrowie nerek na co dzień?

Odpowiednie nawodnienie organizmu jest kluczowe. Poleca się pić nie mniej niż 2 litry płynów dziennie. Wśród napojów powinny się znaleźć także zioła na nerki. Poza tym ważna jest zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna.


Bibliografia

1. Kwias Z: Ziołolecznictwo w chorobach nerek i dróg moczowych [w:] Herba Polonica. Suplement, 2/1992, 173-179
2. Lutomski J, Hasik J: Fitoterapia w urologii [w:] Postępy Fitoterapii 4/2000, 8-12
3. Loew D. et al.: Phytopharmaka-Report: Rationale Therapie mit pflanzlichen Arzneimitteln. Steinkopff, Darmstadt 1999

5 comments

 1. dobrze oczyszczaja i tez uzywam po usuwaniu kamienia nerkowego by nic tam sie nowego nie tworzylo. na razie wszystko jest w porzadu. pije lorem vit jak podaje producent.

 2. Schodzi ze mnie woda co prędzej graniczyło z cudem.

 3. ciekawe czy tylko na nerki ta herbatka jest dobra czy też na zapalenie pęcherza by podziałało???

  1. Z tego co u mnie się działo to tak. Na pewno działało na kobitę, więc na faceta też powinno działać bez problemu raczej ;p

 4. pierwszy raz kupiłam zioła na nerki i jestem miło zaskoczona.
  często mam infekcje i później latam często do łazienki.
  biorę furaginę i piję lorem vit i jest poprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© LoremVit.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone!