Zamów przez telefon: +48 576 142 509

Darmowa dostawa od 200 zł

Zioła na hormony – sprawdź, jak mogą pomóc

Zioła na hormony to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej przedstawicielek płci pięknej. Wahania hormonów w trakcie cyklu menstruacyjnego potrafią być bowiem bardzo uciążliwe, powodując nieprzyjemne objawy, w szczególności przed okresem i w trakcie miesiączki. Zanim jednak zdecydujesz się zastosować zioła regulujące hormony, dowiedz się, które z nich faktycznie są skuteczne.

Dlaczego zioła na hormony warto pić regularnie?

Zioła na hormony na pewno zasługują na naszą uwagę. Charakteryzuje je bowiem wysoka skuteczność, a ponadto są bardzo naturalnym rozwiązaniem, w przeciwieństwie do chociażby środków przeciwbólowych, stosowanych w trakcie miesiączki.

loremvit-minZioła na hormony mogą być dobrą alternatywą dla kobiet, u których występują przeciwwskazania do przyjmowania niektórych leków. Warto je stosować np. przy nieregularnych okresach, acyklicznych plamieniach, a także wspomagająco przy zespole policystycznych jajników. Sprawdzą się one również u każdej kobiety, która zmaga się z bolesnymi miesiączkami oraz objawami zespołu napięcia przedmiesiączkowegomówi Marcin Bielonko ze sklepu loremvit.pl

Bolesne miesiączkowanie – sposoby
Zalety Wady
Napary ziołowe
 • Prosty, naturalny i bezpieczny skład.
 • Dodatkowe korzyści dla organizmu – np. złagodzenie objawów PMS, zmniejszenie obfitości krwawienia.
 • Trzeba odczekać na zaparzenie się oraz przestygnięcie naparu.
 • Wymagają systematycznego stosowania.
Tabletki przeciwbólowe
 • Łatwe w użyciu, przeznaczone do stosowania tylko w razie bólu.
 • Mogą obciążać wątrobę oraz podrażniać błonę śluzówkę żołądka, zwłaszcza przy przyjmowaniu ich w dużych ilościach.
Lorem Vit Balans Hormonalny

LOREM VIT BALANS HORMONALNY
NAPAR WSPOMAGAJĄCY UREGULOWANIE HORMONÓW

Czy zioła na hormony są skuteczne?

Zioła na hormony są naprawdę skuteczne, pod warunkiem ich regularnego stosowania. Zazwyczaj zaleca się wypijanie filiżanki naparu dwa razy w ciągu dnia. Nie oznacza to jednak, że każde zioła zniwelują dręczące nas objawy, będące skutkiem zaburzonej gospodarki hormonalnej. Aby zioła mogły skutecznie zadziałać, konieczny jest ich właściwy dobór oraz połączenie odpowiednich gatunków roślin, we właściwych proporcjach.

Lorem Vit - Balans Hormonalny - ziola na hormonyJakie zioła na hormony warto zastosować?

To, jakie zioła na hormony zastosować zależy od paru czynników. Najważniejsze, aby uświadomić sobie, z czym mamy problem. Spora część pań narzeka np. na nieregularne miesiączki. Inne zaś walczą ze zbyt wysokim poziomem prolaktyny lub podwyższonym poziomem androgenów. Najczęstszymi dolegliwościami, typowymi dla wielu kobiet są natomiast bolesne i obfite miesiączki oraz objawy PMS (zespołu napięcia przedmiesiączkowego).

Wśród ziół, które znajdą zastosowanie we wspomnianych przypadkach, wymienić należy:

 • ziele krwawnika – które zmniejsza skurcze mięśni macicy, redukując bóle brzucha w trakcie miesiączki i zmniejszając obfitość krwawienia. Ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, dzięki czemu zapobiegać infekcjom intymnym, a także rozwojowi trądziku.
 • ziele przywrotnika – pomaga regulować krwawienia miesięczne, ogranicza również bolesność i obfitość miesiączek. Charakteryzuje się działaniem przeciwkrwotocznym i przeciwzapalnym. Pomaga łagodzić objawy trądziku różowatego, dzięki właściwościom wzmacniającym naczynka krwionośne.
 • owoc niepokalanka pospolitego – ziele to charakteryzuje się zdolnością do normowania poziomu prolaktyny, co jest szczególnie istotne dla kobiet zmagających się z PCOS. Ponadto zmniejsza nieregularność i bolesność miesiączek. Łagodzi też objawy PMS (bóle brzucha, piersi, rozdrażnienie i zmiany nastrojów).
 • kłącze imbiru – ziele to zwiększa libido, które może być zbyt niskie u kobiet z zaburzoną gospodarką hormonalną. Imbir pomaga także obniżyć poziom kortyzolu – hormonu stresu, co jest istotne zwłaszcza, gdy kobieta odczuwa nerwowość przed okresem. Ponadto kłącze imbiru działa przeciwzapalnie, rozkurczowo i przeciwobrzękowo, co jest szczególnie ważne przy tendencji do gromadzenia się wody w organizmie.
 • płatki nagietka – pomagają zadbać o właściwy poziom estrogenu i progesteronu. Wykazują też właściwości obniżające poziom stresu, co przyczynia się do poprawy funkcjonowania układu hormonalnego. Dbają też o urodę włosów, skóry i paznokci.

Dlaczego zioła na hormony warto stosować w formie mieszanek?

Dobre zioła na hormony to takie, które działają skutecznie. Można sięgać po konkretne gatunki ziół wybiórczo, ale zdecydowanie skuteczniejsze i bardziej praktyczne jest stosowanie mieszanek. Są one wygodniejsze w użyciu, a ponadto mają bardziej kompleksowe działanie.

Ziołowe mieszanki cechuje bowiem znacznie szerszy zakres właściwości, co sprawia, że mogą one odpowiedzieć na różne dolegliwości w tym samym czasie i zadbać o prawidłowe poziomy kilku hormonów.

Zioła na hormonyPolecane zioła na hormony? Wypróbuj mieszankę ziołową Lorem Vit!

Lorem Vit to skuteczna pomoc w dolegliwościach wywołanych zmianami poziomu hormonów w organizmie kobiety.

Mieszanka 5 naturalnych składników (płatków nagietka, ziela przywrotnika, kłącza imbiru, ziela krwawnika oraz owoców niepokalanka pospolitego), zapewnia kompleksowe rozwiązanie na takie dolegliwości jak:

 • bóle menstruacyjne,
 • obfite krwawienia miesięczne,
 • nieregularny cykl,
 • objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego,
 • gromadzenie się wody w organizmie w drugiej fazie cyklu,
 • trądzik.

Zioła na hormony Lorem Vit – opinie

Nie kupuj w ciemno, przeczytaj, co o ziołach Lorem Vit sądzą inne kobiety:

Zioła bardzo dobrze się u mnie sprawdzają. Miesiączki przestały już być dla mnie utrapieniem, są mniej obfite i zdecydowanie mniej bolesnemówi pani Karolina z Tczewa

Kupiłam te zioła ze względu na objawy PMS, które pojawiały się u mnie już na 10 dni przed okresem. Byłam ciągle rozdrażniona, płaczliwa, do tego bolały mnie piersi. Dzięki Lorem Vit czuje się o wiele lepiejmówi pani Anna z Krakowa

Zioła na hormony – podsumowanie

Zioła na hormony takie jak nagietek, przewrotnik, krwawnik czy niepokalanek mogą być bardzo skuteczne, o ile są stosowane systematycznie. Dzięki dobraniu odpowiednich gatunków ziół we właściwych proporcjach, możemy zredukować nieregularność okresów, zmniejszyć bóle miesiączkowe, a także złagodzić objawy PMS. Najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie mieszanek, gdyż charakteryzuje je kompleksowe działanie i wysoka skuteczność.

Lorem Vit Balans Hormonalny

LOREM VIT BALANS HORMONALNY
NAPAR WSPOMAGAJĄCY UREGULOWANIE HORMONÓW

FAQ

1. Zioła na hormony – po jakim czasie zadziałają?

Nawet te najbardziej polecane zioła na hormony nie zadziałają od razu. Zazwyczaj potrzeba kilku cykli, aby poczuć w pełni satysfakcjonujące efekty. Wskazana jest więc cierpliwość oraz oczywiście systematyczne stosowanie wysokiej jakości mieszanki z dobrym składem, takiej jak zioła na hormony Lorem Vit.

2. Gdzie można zakupić najlepsze zioła na hormony?

Dobrych jakościowo ziół na hormony można szukać w sklepach zielarskich i aptekach, lub kupić je bezpośrednio od producenta. Polecane w artykule zioła na hormony Lorem Vit możesz zamówić na stronie internetowej www.loremvit.pl

3. Czy zioła na hormony można stosować w okresie ciąży?

Zioła na hormony nie powinny być stosowane w okresie ciąży. Gospodarka hormonalna ulega wówczas licznym, naturalnym i potrzebnym przemianom. Ponadto, niektóre gatunki ziół mogą być potencjalnie niebezpieczne dla płodu. Dlatego w okresie ciąży i karmienia piersią jakiekolwiek zioła można stosować tylko wtedy, gdy zaleci je lekarz.


Bibliografia

1. Drozd J., Wczoraj i dziś ziołolecznictwa, „Przegląd Medyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego i Narodowego Instytutu Leków w Warszawie”, Rzeszów 2/2012
2. Kiewlicz K., Rośliny zielarskie w gospodarstwie domowym, Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, 2017
3. Wolska J. i wsp., Rola wybranych suplementów i ziół w terapii hiperprolaktynemii – przegląd piśmiennictwa,”Farmacja Polska” , 7/2021

6 comments

 1. kaczkowska

  skonsultowałam się z lekarzem i powiedział, że mogę wypróbować ten lorem vit na hormony i jest lepiej.
  widzę mniejszy trądzik i bóle w czasie okresu są mniejsze na tyle, że tabletek przeciwbólowych biorę mniej.

 2. Ziola na hormony podobno ogolnie dobrze usuwaja nadmiar wody a u mnie to jest norma i uzywam

 3. Polecam. Nie wiem jak u Ciebie teraz sytuacja wyglada ale mi te ziola zmniejszyly problem z PMS i skurczami..

  1. mi mniej krost wychodzi też w czasie picia lorem vit… nie wiem czy to spotykane czy nie ale hormony nieco mniej mi chyba buzują na to wychodzi. z innych rzeczy jakie zauważyłam u siebie toooo… emocjonalna huśtawka jest zdecydowanie mniejsza.

 4. niedawno kupilam i czekam na testowanie. ziola na hormony to nowosc dla mnie

 5. Miałam sporo rzeczy takich ziołowych na bolesne miesiączki, ale wygrywa decydowanie ta mieszanka. Ból brzucha i pleców mniejszy, skurcze nie dokuczają tak mocno 🙂 Dalej czuć że ma się @ ale nie aż tak mocno. Do toalety też mniej biegam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© LoremVit.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone!