Zamów przez telefon: +48 576 142 509

Darmowa dostawa od 200 zł

Herbata na sen – odkryj jej cudowne właściwości!

Herbata na sen to prosty i naturalny sposób na zapewnienie sobie zdrowego, komfortowego wypoczynku. Prawidłowy, zdrowy sen jest zaś bez wątpienia niezbędny dla naszego organizmu, a skutki jego niedoboru mogą być poważne, począwszy od wahań nastroju czy trudności z koncentracją aż po ewentualne problemy ze zdrowiem psychicznym. Ziołowe herbatki nasenne są w stanie skutecznie temu zapobiec, wyciszając i uspokajając nasz organizm, a tym samym zapewniając zdrowy i komfortowy, głęboki sen.  W jaki jednak sposób takie herbatki działają i dlaczego warto je pić w przypadku problemów z zaśnięciem?

Jaką herbatę na dobry sen wybrać?

Najbardziej popularne zioła na sen występujące w herbatkach opisane zostały poniżej.

Zioło Opis działania
Korzeń kozłka lekarskiego Ułatwia zasypianie, wydłuża czas snu i poprawia jego jakość. Działa także rozkurczowo i przeciwbólowo, łagodzi również nerwobóle.
Liść melisy Działa uspokajająco i przyspiesza zasypianie;  działa korzystnie na żołądek i jelita. Łagodzi przebieg bóli migrenowych.
Szyszka chmielu Uspokaja, łagodzi napięcie i zdenerwowanie, pomaga zasnąć głęboko. Zwalcza bezsenność wyjątkowo dobrze w przypadku kobiet w okresie menopauzy.
Kwiat lawendy Ma właściwości uspokajające, relaksujące i rozluźniające. Poprawia perystaltykę dróg żółciowych i jelit. Chroni przed infekcjami, ma działanie przeciwzapalne.
Korzeń ashwagandy Wycisza i uspokaja, wykazuje działanie antystresowe i łagodzi zdenerwowanie. Wspiera układ nerwowy, obniża ciśnienie krwi.
Magnolia Poprawia jakość i komfort snu, ułatwia zasypianie; działa również rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego.
Lorem Vit Zdrowy Sen

LOREM VIT DOBRY SEN
ZIOŁA NA ZDROWY SEN

Herbata na dobry sen to nic innego, jak napar ze specjalnie dobranych ziół ułatwiających zasypianie. Najskuteczniejsze będą herbatki przygotowane z wysokiej jakości składników, uprawianych i przechowywanych w odpowiednich warunkach. Przyjrzyjmy się dokładniej, co mogą zaoferować nam najczęściej spotykane herbatki na dobry sen.

Lorem Vit - Dobry Sen - ziola na sen

Dlaczego warto pić herbatki na sen?

Herbatki na sen warto pić z wielu różnych powodów.  Oczywiście, przede wszystkim działają one odprężająco i relaksująco, ułatwiając zaśnięcie i zwiększając korzyści z płynącej ze zdrowego snu regeneracji organizmu. Warto jednak pamiętać, że nie jest to jedyna korzyść, jakie nam oferują.  W przeciwieństwie do niektórych wyrobów medycznych, nie zawierają szkodliwych substancji, które mogłyby negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie np. wątroby. Oczywiście – każda herbatka na sen działa nieco inaczej, w zależności od tego, z jakich składników została przygotowana.  Warto natomiast podkreślić, że tego rodzaju herbatki nie tylko pomagają w zaśnięciu, ale zawierają wiele substancji i składników korzystnie wpływających na nasz organizm.

Poprawią funkcjonowanie organizmu

Herbaty na dobry sen w rzeczywistości są skutecznym sposobem na spokojne i komfortowe uśnięcie. Działają one w sposób wyciszający i uspokajający, dzięki czemu zaśnięcie staje się dużo łatwiejsze. Wiele z nich posiada jednakowoż także właściwości antylękowe, przeciwarytmiczne, czy rozkurczowe. Inne neutralizują natomiast dolegliwości bólowe, towarzyszące na przykład migrenom. To również przekłada się na wysoką jakość snu, a co za tym idzie – bardziej skuteczną regenerację organizmu, niezbędną dla utrzymania prawidłowego jego zdrowia i funkcjonowania.

Herbatka na dobry sen z kilku różnych ziół

Herbatka na dobry sen pod postacią mieszanki ziołowej jest jak najbardziej dobrym wyborem. Mieszanki ziołowe łączą w sobie bowiem korzystne efekty stosowania kilku różnych rodzajów ziół. W znaczący sposób przyspiesza to zaśnięcie, a także poprawia komfort samego snu.

Lorem Vit - Dobry Sen ziola na senJaka herbatka na sen ma najlepsze właściwości?

Jaką herbatkę na sen możemy polecić? Na rynku jest sporo ciekawych propozycji, lecz szczególną uwagę warto zwrócić na Lorem Vit Dobry Sen. Działa ona nie tylko w sposób uspokajający i odprężający, ale reguluje pracę układu trawiennego, poprawiając między innymi perystaltykę jelit. Sprawia to, że znacząco podnosi się zarówno jakość, jak i długość snu. Staje się on głębszy, a co za tym idzie bardziej regeneruje organizm. Lorem Vit Dobry Sen to ziołowa mieszanka aż pięciu różnych składników.

Są to:

  • liść melisy
  • kwiat lawendy
  • szyszki chmielu
  • korzeń kozłka lekarskiego
  • korzeń ashwagandy

Herbata ziołowa na sen – prosty i zdrowy sposób na poprawienie jakości snu

Herbata ziołowa na sen, zwłaszcza ta przygotowana z wysokiej jakości składników, jest produktem w pełni bezpiecznym. Do wyboru są zarówno napary z jednego, konkretnego zioła, jak i równie (jeśli nie bardziej) skuteczne mieszanki ziołowe. Pamiętajmy też, że pijąc herbatki na sen, dbamy nie tylko o jego komfort. Wspieramy bowiem ogólną pracę naszego organizmu – między innymi układu trawiennego, czy dróg żółciowych.

FAQ

1. Czy herbatki na sen są bezpieczne?

Herbatki na sen są produktami jak najbardziej bezpiecznymi. Pamiętać jednak należy, aby nie przekraczać zalecanej dziennej ilości produktu.

2. Z jakich składników produkowane są herbaty na sen?

Herbaty na sen produkowane są z tylko i wyłącznie naturalnych składników. W składzie takiej herbaty możemy znaleźć np. melisę, kwiat lawendy, czy też korzeń ashwagandy,

3. Czy herbatka na dobry sen to lepszy wybór niż preparaty apteczne?

Herbatka na dobry sen cechują się w 100% naturalnym składem, podczas gdy tabletki czy kapsułki nierzadko zawierają chemiczne dodatki. Dodatkowo, niektóre leki nasenne mogą negatywnie wpływać na wątrobę i żołądek. W przypadku herbatek nasennych ryzyko działań niepożądanych ograniczone jest do absolutnego minimum.


Bibliografia:

1. Małgorzata Kania, Justyna Baraniak, Wybrane właściwości biologiczne i farmakologiczne zielonej herbaty (Camellia sinensis (L.) O. Kuntze), Postępy Fitoterapii 1/2011
2. Paweł Siudem, Iwona Wawer, Katarzyna Paradowska, Konopie i kannabinoidy, Farmacja Współczesna 2015; 8: 1-8
3. Paweł B. Szewczyk, Angelika M. Dziuba, Elżbieta Poniewierka, Melatonina – metabolizm i rola hormonu szyszynki, Pielęgniarstwo i Zdrowie Publiczne, 2018;8(2):135–139

4 comments

  1. ile ja bym dal bym sie dobrze wyspac..

    1. No ja też tak miałam i mi się sprawdza ta herbata na sen. Po chwili jak wypiję sobie kubek tych ziółek to od razu mnie zaczyna mulić. Mi się to sprawdza 🙂

  2. Kupiłam dla siebie, ale teraz z mężem pijemy lorem vit i czujemy wieczorem, że odpływamy szybciej. Bardzo to miłe bo prędzej potrafiłam przesiedzieć całą noc.

  3. Czytalam sporo o ziolach i jest duzo badan ze one dzialaja. Widzialam tabletki ale herbata na sen to dla mnie cos nowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© LoremVit.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone!