Herbata na pobudzenie cieszy się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród osób, którym zależy na tym, aby w ciągu dnia mieć mnóstwo energii. Nie każdy bowiem chce lub może pić kawę. Nie na każdego ona również działa. Zanim jednak sięgniemy po jakiś napar, dobrze byłoby dowiedzieć się jaka herbata na pobudzenie ma szansę być skuteczna. Najlepiej będzie postawić na produkt, w którego składzie znajduje się kilka różnych ziół.
Herbata na pobudzenie – jakie zioła powinny wchodzić w jej skład?
Herbata na pobudzenie, aby była skuteczna, musi bazować na starannie wyselekcjonowanych składnikach. Warto zwrócić uwagę na zioła na pobudzenie zaprezentowane niżej:
Liść yerba mate | Doskonała alternatywa dla kawy. Działa pobudzająco, ale także odprężająco i antyoksydacyjnie. |
Cytryniec chiński | Działa pobudzająco, a także pozytywnie wpływa na nasz nastrój. Im lepiej czujemy się psychicznie, tym więcej mamy zazwyczaj energii do działania. |
Lukrecja gładka | Jest szczególnie zalecana osobom osłabionym z powodu niskiego ciśnienia tętniczego krwi. |
Ziarno guarany | Ze względu na wysoką zawartość cennej kofeiny, guarana działa silnie pobudzająco. Dodaje nam energii oraz sprawia, że jesteśmy pozytywniej nastawieni do świata. |
Liść rozmarynu | Charakteryzuje się działaniem przeciwzapalnym i wzmacniającym organizm. |
Korzeń różeńca górskiego | Wzmacnia odporność naszego organizmu, dzięki czemu jesteśmy silniejsi i mniej podatni na osłabiające nas infekcje. |
Czy herbatę na pobudzenie warto pić?
Herbata na pobudzenie na pewno jest godna uwagi wszystkich osób, którym brakuje energii w ciągu dnia. Przyda się ona tak naprawdę każdemu, kto narzeka na zmęczenie i niewystarczającą ilość wigoru.
Jeśli herbata będzie bazowała na starannie skomponowanych ziołach, istnieje duża szansa na to, że okaże się skuteczna. Warto popijać ją również ze względu na to, że jest stosunkowo bezpieczna. Poza tym, zioła, w przeciwieństwie do niektórych suplementów diety nie są jakoś szczególnie drogie.
Dlaczego warto popijać herbatę na pobudzenie w formie mieszanek?
Herbata na pobudzenie może mieć różną formę. Popularne są zarówno herbaty bazujące na jednym, konkretnym zielu, jak i mieszanki ziołowe. Można jednak stwierdzić, że o wiele skuteczniejsze są te drugie. Kompozycja kilku starannie skomponowanych ziół posiada zazwyczaj o wiele szersze działanie niż napar sporządzony na bazie jednego zioła. Jeśli więc poszukujemy kompleksowej metody walki ze zmęczeniem i brakiem wigoru, postawmy właśnie na mieszanki.
Poznaj Lorem Vit Energia i Pobudzenie
Herbata na pobudzenie, na którą warto zwrócić swoją uwagę to na pewno Lorem Vit Energia i Pobudzenie. W jej składzie znajdują się: guarana, yerba mate, liść rozmarynu, a także korzeń różeńca górskiego.
Żadne z tych ziół nie znalazło się tam przypadkiem. Znajdujące się w mieszance rośliny uzupełniają wzajemnie swoje działanie, dzięki czemu można liczyć na dużą skuteczność preparatu. Jest on także bezpieczny, o ile nie występują żadne przeciwwskazania do jego stosowania.
Podsumowanie
Dzięki starannie dobranej mieszance ziołowej można dodać sobie więcej energii i wigoru w ciągu dnia. Warunkiem skuteczności herbaty ziołowej jest jednak systematyczne jej stosowanie. Jeżeli nie zadbamy o regularność, zadowalających efektów niestety nie będzie. Pamiętajmy także o tym, aby dbać o higienę snu i przestrzegać zasad zdrowej diety.
FAQ
1. Czy herbata na pobudzenie jest bezpieczna dla kobiet w ciąży i karmiących piersią?
Niektóre zioła mogą być niewskazane w ciąży oraz w okresie laktacji. Warto zatem skonsultować z lekarzem chęć stosowania konkretnej mieszanki ziołowej.
2. Jak parzyć zieloną herbatę na pobudzenie, aby były efekty?
Zielona herbata na pobudzenie nie może być zalewana wrzącą, ale gorącą wodą. Najlepiej parzyć ją w specjalnym czajniczku. Im mocniejszy napar, tym co do zasady silniejsze jego działanie.
3. Czy herbata na pobudzenie musi być pita codziennie?
Większość ziołowych naparów wymaga codziennego picia. Niekiedy, herbatkę trzeba pić nawet dwukrotnie w ciągu dnia. Zawsze należy kierować się zaleceniami producenta znajdującymi się na opakowaniu.
Bibliografia:
1. M. Miazga-Sławińska, A. Grzegorczyk, Herbaty – rodzaje, właściwości, jakość i zafałszowania, “Kosmos. Problemy Nauk Biologicznych”, nr 63 (3) 2014.
2. Z. Cichoń, M. Miśniakiewicz, Analiza jakości czarnych herbat liściastych, “Zeszyty Naukowe Akademii Ekonomicznej w Krakowie”, nr 678 2005.
3. P. Małkiewicz, Czy w herbacie rzeczywiście jest za dużo glinu?, “Zeszyty Studenckiego Ruchu Naukowego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach”, nr 25 (2) 2016.
zamiast kawy albo energetyków… myślę, ze do wypróbowania ahaha.
I do tego jest to smaczniejsze 😀
Przynajmniej mi herbata na pobudzenie bardziej smakuje niż kawa.